Bałtycki Festiwal Nauki

Jednym z zadań SKN Archeologii Śródziemnomorskiej jest czynny udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki. Dzięki udziale w BFN Koło ma możliwość promowania Uniwersytetu Gdańskiego i Instytutu Archeologii i Etnologii UG oraz propagowania archeologii śródziemnomorskiej

W ramach XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki SKNAŚ zorganizowało dwa dni warsztatów pisma klinowego dla dwóch grup wiekowych (dorośli i dzieci). Warsztaty odbyły się w salach Instytutu Archeologii i Etnologii UG.

Za warsztaty pragniemy gorąco podziękować osobie, któa włożyła w organizację warsztatów najwięcej pracy- dr. Marcinowi Paszke.

  • Warsztaty pisma klinowego dub-sar-tur II

Warsztaty, w których wzięło ponad 30 osób, odbyły się w dniu 23.05.2013. Prowadzący warsztaty dr Marcin Paszke (Uniwersytet Gdański) po wygłoszeniu wykładu pt. „Geneza, rozwój oraz funkcjonowanie pisma w Starożytnej Mezopotamii”, zapoznał uczestników warsztatów z podstawowymi kształtami znaków pisma klinowego. Następnie w części praktycznej uczestnicy mieli okazję pisać prezentowany tekst klinowy na własnoręcznie uformowanych glinianych tabliczkach.

  • Zajęcia pisma klinowego dla dzieci

W dniu 24.05.2013 odbyły się zajęcia z pisma klinowego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Pozytywnych Inicjatyw (Zespół Szkół im. Macieja Płażyńskiego w Pucku). Zajęcia poprowadził dr Marcin Paszke (Uniwersytet Gdański), a w opiece nad dziećmi pomagały studentki będące członkami SKNAŚ. Podczas zajęć dzieci wcieliły się w rolę młodego skryby i pisały na tabliczkach klinowych. W sali prezentowane były również zabytki archeologiczne starożytnego Iranu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s